İade ve Değişim Şartları

Ürünü Nasıl İade Ederim?

Özel indirimli olarak satışa sunulan okul linklerinden (Üniversite-Kolej) alım yapılan kitap setlerinde  hatalı / ayıplı ürün haricinde iade ve değişim yapılmamaktadır. 

Sitemizde yer alan ürünler, ilgili kampanya döneminde sınırlı sayıda stoklarla satışa sunulduğundan değişim yapılamamaktadır. Ayıplı ürünlerde siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 3 gün içerisinde 0 212 660 12 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak yada info@metropolkitabevi.com adresimize mail atarak ürünün hatalı/ayıplı olduğuna dair bize bilgi vermeniz önemle rica olunur.

Müşteri hizmetleri ile irtibata geçilmeden yapılacak hiçbir iade veya değişim talebi ücretsiz kargo ile gerçekleşmemektedir.

İade ürün bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Para iadenizin bankanıza bağlı olarak, kredi kartınıza yansıması iadeden sonra 5 gün sürebilir.İade veya değişim süresi yedi ( 7 ) gündür. İade ve değişim yapılacak ürünün kutu,ambalaj ve faturası ile birlikte hasarsız ve eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde teslim edilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir. Ürünün orijinal ambalajı zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilip adresimize kargo firmasıyla o şekilde yollanması gerekmektedir.
 Ürün Değişiminde bulunacaksanız mutlaka değişim yapacağınız ürünün ısbn i ve yerine alacağınız ürünün ısbn ini bize mail veya telefon ederek bildirmeniz gerekmektedir.
İade ve değişim işlemlerinde kargo bedeli müşteriye aittir. Karşı taraf ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.

İade Ürün Bedeli Ne Zaman Geri Ödenecek?

İade ettiğiniz ürünle ilgili tüm işlemler, ürününüz depomuza ulaştığı andan itibaren 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılır. Metropolkitabevi.com´un bu sürece herhangi bir müdahalede bulunması mümkün değildir. Herhangi bir gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İade Ve Değişim Şartları

İade edilecek/değişimi yapılacak ürün, teslim alınan orijinal paketi / kutusu ile gönderilmelidir. (Örnek: Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.) Ürün teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir.
İade edilecek/değişimi yapılacak ürünün kullanılmamış veya kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi/değişimi kabul edilmemektedir.
Metropolkitabevi.com´un ürünü gelip kapınızdan teslim almadığı yani; Metropolkitabevi.com´a bildirilmeyen iade ve değişim durumunda, metropol.com kargo ücretinden muaftır.
Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, “Ürün Birim Fiyatı+KDV” şeklinde kesilmiş ´İade Faturası´ ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İade Faturası´ kesilmediği takdirde tamamlayamadığımızı belirtmek isteriz.

Değişim yapmak istenilen ürün stoklarda bulunmalıdır.
Değişim işlemi, satın almış olduğunuz üründe numara değişikliği şeklinde sağlanır.
Size gönderilen faturanın arka kısmında yer alan Ürün İade Formu´nda “Sipariş verdiğim ürünün değişimini istiyorum” seçeneğini işaretlemelisiniz.
Aynı ürün ile ilgili değişim adedi 2 defa ile sınırlıdır.

İade Hakkında

Özel indirimli olarak satışa sunulan okul linklerinden (Üniversite-Kolej) alım yapılan kitap setlerinde  hatalı / ayıplı ürün haricinde iade ve değişim yapılmamaktadır. 

İade işleminizi gerçekleştirmeden önce, siparişinizle ilgili gerekli inceleme metropol.com İade Departmanı tarafından yapılmaktadır. Ürün iade işlemleriyle ilgili olarak sadece info@metropol.com ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

Değişim işlemleri sadece, stok durumunun uygun olması durumunda, numara bazında yapılmaktadır. Farklı ürün değişimleri yapılmamaktadır.